Mladi košarkaši „Srema“ (generacija 2012. godište) ostvarili su fantastičan uspeh na međunarodnom turniru održanom protekle subote u Tuzli (BiH). Dominantnom igrom i bez ijednog poraza, Mitrovčani su se popeli na najviše postolje i još jednom potvrdili da se u našem gradu rađaju vrhunski košarkaški talenti.
Ubedljive pobede protiv Slovenaca i domaćina
Ekipa Srema je tokom celog turnira prikazala visok nivo borbenosti i timskog duha, što se jasno vidi i kroz rezultate:
- Srem – KK Škofja Loka (Slovenija) 82:56
- Srem – KK Saltiks (BiH) 104:35
Ovakva efikasnost protiv ozbiljnih protivnika iz regiona dokaz je kvalitetnog rada trenera Jovana Nedimovića, koji je majstorski vodio ekipu do pehara.
Šampionski sastav
Za „Srem“ su u Tuzli nastupili: Dostanić, Aladžić, Kasabašić, Pintar, Vuruna, Milić, Jovanović, Malbašić, Lukić, Rakić, Gajić, Birovljev i Belegiški.
Sledeća stanica – Sarajevo
Ovaj trofej je samo uvertira za ono što mlade košarkaše očekuje u nastavku godine. Pobeda u Tuzli dala im je veliki vetar u leđa za naredni izazov – veoma jak međunarodni turnir u Sarajevu, koji je zakazan za septembar.
