SREMSKA MITROVICA / LOZNICA. Protekli vikend bio je rezervisan za vrhunske borbe, a takmičari kluba Tribal MMA Sirmium još jednom su potvrdili da Sremska Mitrovica izrasta u regionalni centar borilačkih veština. Nastupajući istovremeno na finalu Balkanskog prvenstva i turniru „Loznica Open 2026″, Mitrovčani su se kući vratili sa čak 9 medalja i dva ekipna trofeja.
Teodora Baćić – Čudo od deteta
Apsolutna zvezda turnira bila je Teodora Baćić. Sa svega 17 godina, Teodora je ponovo nastupila u seniorskoj konkurenciji i osvojila zlatnu medalju. Njen talenat krunisan je i posebnim trofejom za „Najboljeg ženskog Youth takmičara”. Kao aktuelna državna šampionka, Teodora je još jednom dokazala da su pred njom veliki rezultati, a prvi sledeći izazov biće Kup Srbije u novembru.
Uspeh Youth selekcije i seniora
Klub je u Loznici osvojio ukupno:
- 4 zlatne medalje
- 2 srebrne medalje
- 3 bronzane medalje
Posebno raduje uspeh u Youth konkurenciji, gde je klub osvojio ekipni pehar za 3. mesto. Činjenica da je većini mladih boraca ovo bio prvi nastup potvrđuje vrhunski rad sa mlađim kategorijama. U seniorskoj konkurenciji, u konkurenciji od čak 45 klubova, Tribal MMA Sirmium zauzeo je visoko 9. mesto.
Borci koji su branili boje kluba:
Zapažene nastupe imali su: Marko Savić, Siniša Drlić, Ognjen Kalinić, Dušan Radojčić, Luka Hrcešin, Almir Selimović, Ognjen Milinković, Aleksandar Baćić, Leo Hopić, Aleksandar Nenadović, Milan Milićević, Dušan Hodoba, Miodrag Jevtić, Matteo Bianco, Nedeljka Kostić i Anastasija Jovanović.
Trener Slađan Jugović izrazio je veliko zadovoljstvo postignutim, naglasivši kontinuitet u razvoju mladih sportista koji su budućnost ovog sporta u našem gradu.
