Mlade sportske nade Sremske Mitrovice nastavljaju da nižu vrhunske rezultate na državnoj sceni i na najlepši način predstavljaju svoj grad. Na velikom takmičenju u aerobnoj gimnastici i fitnesu, koje je u subotu, 16. maja 2026. godine, održano u Sportskom centru „Šumice“ u Beogradu, takmičarke Gimnastičkog kluba „GYM 022“ ostvarile su fascinantan uspeh i kući se vratile okićene brojnim medaljama i peharima.
U organizaciji beogradskog kluba „Garden Gym“, ovo takmičenje je okupilo krem srpske gimnastike i fitnesa. Pored domaćina, pred publikom su se nadmetali klubovi „SGU 011“, „Olimp“, „FLY“, novosadski „START NS“, somborska „Figura“, „TOP FORMA“ iz Šimanovaca, „Skills“, kao i izuzetno spremna selekcija mitrovačkog „GYM 022“.
Četiri ekipna zlata za Mitrovčanke i dominacija u singlu
Koliko su devojčice iz Sremske Mitrovice bile dominantne na strunjačama, najbolje pokazuje podatak da su se čak četiri ekipe „GYM 022“ popele na najviše postolje, osvojivši zlatne medalje i prva mesta u svojim uzrasnim kategorijama.
Sjajan niz nastavljen je i u pojedinačnoj (singl) konkurenciji, gde su u kategoriji devojčica rođenih 2016. godine Mitrovčanke potpuno dominirale:
- 🥇 Alena Taši – zlatna medalja i šampionska titula,
- 🥇 Milica Erić – zlatna medalja i šampionska titula,
- 🥈 Aleksandra Vidović – srebrna medalja,
- 🥉 Milica Živić – bronzana medalja.
Vredi napomenuti da je ova talentovana generacija devojčica (2016. godište) već od ranije dobro poznata sportskoj javnosti po svojim sjajnim rezultatima i kontinuitetu osvajanja odličja.
Zlatni debi sestre Tadić
Prava sportska bajka viđena je u kategoriji duo za devojčice rođene 2014. godine. Mitrovački par koji čine Jefimija i Sofija Tadić osvojio je pehar i zlatne medalje, što dobija na još većoj težini kada se uzme u obzir da je ovim devojčicama ovo bilo prvo zvanično takmičenje u karijeri.
Iz uprave i stručnog štaba Gimnastičkog kluba „GYM 022“ ne skrivaju ponos i ističu da su ovi vanserijski rezultati direktan plod ogromnog truda, čelične discipline i svakodnevnih, napornih treninga koje ove devojčice sa radošću pohađaju.
Sledeća stanica: Novi Sad
Vremena za odmor i slavlje nema previše. Mlade mitrovačke šampionke već su se vratile u trenažni proces jer ih novi veliki izazovi očekuju već 6. juna, kada će nastupiti na narednom jakom prvenstvu u Novom Sadu, gde ponovo jurišaju na najviša odličja. Čestitamo našim mladim gimnastičarkama i želimo im puno uspeha u nastavku sezone!
