SPORT / ATLETIKA / SREMSKA MITROVICA. Mitrovačka škola atletike još jednom je potvrdila da se nalazi u samom vrhu kraljice sportova u Srbiji! Prvog dana Prvenstva Srbije za starije pionire, koje se održava u Kruševcu, takmičari Atletskog kluba „Srem“ ostvarili su izvanredne rezultate i u grad na Savi donose dve sjajne nacionalne medalje – jednu srebrnu i jednu bronzanu.
Ono što ovaj uspeh čini posebno upečatljivim jeste neverovatan sportski karakter i borbenost mitrovačkih sportista, koji su do pobedničkih postolja stigli u samim završnicama svojih disciplina, pokazavši maksimalnu koncentraciju kada je bilo najvažnije.
Borislav Bežanović vicešampion Srbije u bacanju koplja!
U izuzetno jakoj konkurenciji u disciplini bacanje koplja (težine 600 grama), mladi Borislav Bežanović prikazao je vrhunsku tehniku i borbenost. Borislav je u regularnom delu takmičenja držao visok plasman, a onda je usledio potpuni spektakl u samom finišu.
U poslednjoj, šestoj seriji, Bežanović je skupio svu snagu i koplje dobacio do sjajnih 49.44 metra, što mu je obezbedilo titulu vicešampiona države i srebrnu medalju oko vrata. U istoj disciplini, odličan nastup zabeležio je i drugi takmičar „Srema“, Dejan Radovanović, koji je sa rezultatom od 34.30 metara zauzeo visoko šesto mesto u Srbiji.
Vanja Kečić u poslednjem skoku „doletela“ do bronze
Ništa manje uzbudljivo i dramatično nije bilo ni na zaletištu za skok udalj u ženskoj konkurenciji. Mlada i izuzetno talentovana Vanja Kečić borila se lavovski tokom celog takmičenja.
Baš kao i njen klupski kolega Borislav, Vanja je zablistala kada je pritisak bio najveći. U svojoj poslednjoj seriji, izvela je fenomenalan, školski skok i ostvarila rezultat od 5.44 metra. Ovaj vanserijski skok doneo joj je bronzano odličje i mesto na pobedničkom postolju Prvenstva Srbije.
Na ovom elitnom državnom takmičenju nastupio je i mladi dugoprugaš Danilo Topić. On je u izuzetno zahtevnoj i iscrpljujućoj trci na 2000 metara zauzeo jedanaesto mesto u ukupnom plasmanu, ostvarivši vreme od 6:50.04.
Čestitamo mladim atletičarima „Srema“, kao i njihovom stručnom štabu, na dostojanstvenom predstavljanju našeg grada i želimo im mnogo sreće u nastavku takmičenja i predstojeće letnje sezone!
